Riziko zneužití


„… Tato myšlenka nás nikdy předtím nenapadla. Matně jsme si uvědomovali obavy o bezpečnost v souvislosti s prací s patogeny nebo toxickými chemikáliemi, ale to se nás netýkalo; pracujeme především ve virtuálním prostředí. naše práce má kořeny v budování modelů strojového učení pro terapeutické a toxické cíle, které mají lépe pomoci při navrhování nových molekul pro objevování léků.

… O možném zneužití našeho řemesla jsme uvažovali naivně, protože naším cílem bylo vždy vyhnout se molekulárním prvkům, které by mohly zasahovat do mnoha různých tříd proteinů nezbytných pro lidský život. Dokonce ani naše projekty týkající se eboly a neurotoxinů, které mohly vyvolat úvahy o možných negativních důsledcích našich modelů strojového učení, nám nezazvonily na poplach.

… Bylo to myšlenkové cvičení, o kterém jsme dříve neuvažovali a které se nakonec vyvinulo ve výpočetní důkaz konceptu pro výrobu biochemických zbraní.

Zdroj: https://www.nature.com/articles/s42256-022-00465-9?fbclid=IwAR11_V1cd9SUxEvUfwrWMA7TUcroyYIY1nBDUL3KaS-8B4rG5MIqZCmjm0M

Translated with www.DeepL.com/Translator